Hakkımızda

Geçmişten geleceğe aile bağları güçlü, sektördeki yenilikleri takip eden, sürekli geliştiren ve hedeflerini büyüten YILMAR, bugün geldiği kurumsal yönetim şekli ile yatak, yumuşak grup mobilya inşaat, tarım ve otomotiv sektörlerine hizmet vermektedir.

2001 yılından beri çelik tel ve yay üretimi konusunda uzmanlaşan YILMAR yıllık 45.000 ton üretim kapasitesi ile müşterilerin taleplerine cevap verebilecek esnekliğe ve teknolojiye sahiptir.

Operasyonel süreçlerde iyileştirme ve geliştirme çalışmaları ile üretim, lojistik ve satış departmanlarında müşteri odaklı yenilikleri esas alır. İç denetimlerini ISO 9001 kalite güvence sistemi ile yapar.

Tel üretim süreçlerinde uyguladığı mekanik temizleme prosesi ile çevre dostu üretim yapan Türkiye’deki ilk ve tek firmadır.

Hedeflerine bağlı işinde uzman ekipler ile kaliteli üretim ve termine uygun sevkiyat yapmak öncelikleridir.

Ürünlerin müşterilere ulaştırılmasında uluslararası ticaret kanunlarını bilen, gümrük ve nakliye konusunda uzman lojistik departmanı ile güvenli teslimat için çalışır.

Pazardaki dinamikleri ve inovatif ürünleri takip ederek, değişen müşteri taleplerine hızlı çözüm üretir.

Klasik ürünler kadar özel ürünlerde de müşterilerinin çözüm ortağıdır.

Yönetim ekibinden üretim çalışanlarına kadar 230 kişiyi kapsayan kadrosu ile Benim Fabrikam Benim Geleceğim projesi, insan kaynağına verdiği önemi hissettirir.

TIM verilerine göre ilk 1000 ihracatçı firmanın içinde yer alan, ihracat yapan şirket profili ile istihdam
yaratan ve ürettiği katma değerli ürünleri Dünyaya satan global bir şirkettir.

Operasyonel mükemmeliyetçilikle paydaşlarımızın yanında çelik gibi duran bir kuruluş olmak için varız.

Eyvaz Yılmaz
Yönetim Kurulu Üyesi - CEO, Yılmar Şirketler Grubu